Športni vikend ČS Sostro 2022 – reportaža

Letošnji Športni vikend ČS Sostro se je za Športno društvo Zadvor začel precej aktivno, saj je že v petek dopoldne 7. 10. 2022 v sodelovanju s OŠ Sostro in Sankukai karate Ljubljane izpeljalo akcijo ŠUS «Veter v laseh –  s športom proti zasvojenosti«. Več o lepem in res doživetem dopoldnevu si preberite v spodnjem članku (je tole pripravljeno tudi za Sostrčana), tu pa raje nadaljujmo zgodbo o petkovih popoldanskih aktivnostih. V petek popoldne je Eva organizirala tekaško vadbo, ki jo je obiskala klasična ekipa. Ljudje, ki se imajo radi fino na rekreaciji, ki je primerna za vse. Podoben koncept so ubrali tudi tisti, ko so se udeležili večernega pohoda na Orle. Gozd je v siju naglavnih svetilk vedno magično zanimiv in skrivnosten, zato je čaj v gostilnici še toliko bolj teknil. V soboto so se aktivnosti nadaljevale: že ob devetih zjutraj so kolesarji krenili na tradicionalni, kolesarski Kostanjev maraton, katerega glavne privlačnosti so še vedno postanki na Žagarskem in Malem vrhu. Trasa od ene do druge točke je bila privlačno jesenka, zato lahko govorimo o uspešnem in prijetnem kolesarskem dogodku s sicer skromno udeležbo, a dogodek je bil izpeljan. To pa ne moremo trditi za vodeno vadbo po trim stezi, kamor naše društvo ni uspelo privabiti nikogar. To nam definitivno ni v ponos in kliče po redefiniciji dogodka. Očitno bo potrebno še bolj premisliti o korakih, ki bodo rekreacijo za vse približali krajanom v tolikšni meri, da se bodo  prihodnje udeleževali dogodkov. V časih, ko vpetost v lokalnost okolje zaradi življenjskega sloga in hitrega bioritma zmanjšuje, se to zdi zahtevna naloga. Športni vikend ČS Sostro je društvo zaključilo s ponudbo nedeljskih vadb, ki so bile ponovno brezplačne.

Prireditev je omogočila Mestna občina Ljubljana in Športna zveza Ljubljana.