Športno društvo Zadvor
C. II. grupe odredov 43
1261 Ljubljana Dobrunje

Športno društvo Zadvor v letu 2024 praznuje 43 let svojega delovanja.
Namen in poslanstvo društva je predvsem organizacija športnih aktivnosti, izobraževanje in vzgoja državljanov vseh starosti za zdrav način življenja. Društvu je Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport leta 2002 podelilo status društva, ki deluje v javnem interesu na področju rekreativnega športa.

Društvo je v letu vključeno v projekt Športne unije Slovenije z imenom Zdravo društvo.
V društvu, ki šteje preko 500 članov, ti uresničujejo svoje želje v 15. športnih panogah. Člani vadijo v telovadnici osnovne šole Sostro, v dvorani zadružnega doma Zadvor, na Trim stezi Zadvor in v zimskem času na urejenih tekaških smučinah Zadvor, kolesarijo na gorskih poteh in veslajo po slovenskih rekah.

Mestna občina Ljubljana je Športnemu društvu Zadvor za uspešno delo na področju rekreativnega športa podelilo PLAKETO GLAVNEGA MESTA LJUBLJANA za leto 2007.
Društvo je vključeno v projekt Športne unije Slovenije Zdravo društvo.

Športna unija Slovenije in je društvu za uspešno delo v letu 2008 podelilo priznanje Zlati red za športne zasluge.