OBISK DEDKA MRAZA

V petek, 17. 12. je otroke na otroški vadbi obiskal dedek mraz. Med pridnim gibanjem ob pesmicah jih je presenetila pomočnica dobrega moža in skupaj so ga poklicali. Ker je dedek mraz že malce naglušen, so otroci morali kar precej zavpiti in po tretjem klicu je le pokukal čez vrata. Otroci so mu zapeli pesmice in s pomočjo odraslih celo priredili pesmico »Mi se imamo radi« v »Dedka mraza imamo radi«. A dobri mož kljub temu ni bil prepričan, če so bili vsi otroci pridni. Zato je vsak od njih potipal svoj nos. »Če je trd, pomeni, da si bil priden«, nam je povedal. Seveda so vi otroci prestali preizkus, zato so jim pridni pomočniki razdelili darilca. Po tem so se otroci lahko usedli k dedku mrazu v naročje, in mu še kakšno zapeli. Večina ni bila dovolj pogumna za solo, bil pa je eden od očkov, ki je dedku mrazu kar zarapal.

Dobrega moža pa so bile vesele tudi gospe, ki so prišle na vadbo po otrocih in si z njimi razdelile še preostale sladkarije.