39. MOLNIŠKI TEK – 20.9.2020 – OPIS TRASE

OPIS TRASE – 39. MOLNIŠKI TEK – 20.9.2020

Start in cilj za vse kategorije je na parkirišču pred Zadružnim domom Zadovr (C. II. grupe odredov 43, 1261 Ljubljana Dobrune).

Otroci odidejo na lokacijo starta v spremstvu.

Opis proge:

Dolžina kroga: 5 km

Start pred Zadružnim domom Zadvor; proga zavije desno po Cesti II. grupe odredov do hiše št. 34, pred mostičkom zavije levo na poljsko pot in nadaljuje proti Zadvorskemu hribu. Pred gozdom zavije na gozdno cesto in poteka po njej ob robu gozda v smeri proti jugu. Na jasi (po 1000 metrih) proga zavije ostro desno in teče ob potoku v smeri proti severu. Pri mostičku (na 1350 metrih) zavije levo čez in preko njega v smer proti zahodu. Na poti v dolino (pri 1400 metrih) zavije levo v smer proti jugu in nadaljuje po poti v dolino Konjščice do konca. Tam pri kontroli in okrepčevalnici na 2400 metrih zavije nazaj proti severu in se vrača po isti poti proti mostičku. Ko prečka mostiček (pri 3500 metrih) proga zavije levo proti severu in nadaljuje ob potoku. Pri 3800 metrih se odcepi od potoka in zavije desno proti Žabji vasi. Po 300 metrih zavije levo na poljsko pot proti hiši št. 34. Za hišo zavije desno na Cesto II. grupe odredov in do cilja pred Zadružnim domom Zadvor (5000 metrov).