VETER V LASEH – 11.10.2019 – POROČILO

Že spet in vedno znova z užitkom je tudi to jesen Športno društvo Zadvor v sodelovanju z OŠ Sostro pripravilo prireditev Veter v laseh za osnovnošolce od 1. do 5. razreda iz OŠ Sostro. Spoznanje o tovrstnem uspešnem sodelovanju je dozorelo že pred leti v skladu z načelom prijetno s koristnim. Prijetna in koristna je bila prireditev tako za organizatorje kot udeležence. Kot ponavadi smo organizatorji predstavili koristnost in pomen zdravega življenjskega sloga skozi različne pojavne oblike rekreacije. Po uvodnem teoretičnem prispevku, kjer smo ubesedili pomen rekreacije in nakazali kasnejše dogajanje, so se otroci sprehodili iz šole do Zadružnega doma Zadvor, kjer jih je že čakal poligon, na katerem so lahko v popolnosti izkoristili svoje gibalne sposobnosti. Najmanj trije poligonski krogi vsakega izmed njih je pomenilo, da tisti dan v ZDZ vlada navihano vzdušje. Po opravljenem poligonu in tik po malici je pot večino udeležencev vodila na trim stezo in na ostale poti v Zadvorskem hribu, kjer so poleg obstoječih vaj na obnovljenem trimu, lahko preizkusili, v sodelovanju s Sankukai karate na točki presenečenja, še osnovne prvine karateja. Nekje vmes je bilo dovolj časa tudi za iskanje ravnotežja s hojo po traku (slackline tik nad tlemi). V sončnem dnevu je čas za vrnitev v šolo prišel prekmalu, a dnevni red ima svoje zakonitosti, zato so se otroci ravno pravi čas še vrnili na kosilo. Z opisanim sproščenim dogajanjem je Športno društvo Zadvor želelo v lokalni skupnosti opozoriti na pozitivne učinke zdravega in aktivnega življenjskega sloga. V opisane aktivnosti smo na tak ali drugačen način vključili vse udeležence. Če ne drugače pa z jutranjim pogovorom in predvajanjem znamenitega videa paraolimpijskih iger 2016 (yes I can).  Bil je lep dan in zanimiv začetek Športnega vikenda ČS Sostro.