TEKAŠKA VADBA: ZAČETEK V SREDO 2.9. 2015!

Odštevanja je konec, ŠD Zadvor tudi uradno vstopa v sezono 2015/16. Kot prvi bodo z rekreativno vadbo pričeli tekači in sicer 2. 9. 2015 ob 19-ti. Dobimo se pred Zadružnim domom Zadvor, od koder bomo odtekli novim dogodivščinam naproti. Pot do tekaške uživancije bo vodila Eva Kavka (prijave in dodatne informacije – pišite na: eva.kavka@gmail.com), ki bo na poti skozi sezono predstavila osnovne tekaške koncepte: Vadba bo vključevala:

•             neprekinjene teke (izboljšanje srčno-žilnega sistema, aerobne kapacitete),

•             teke s ponavljanji,

•             intervalne teke (za povečanje hitrostne vzdržljivosti),

•             video analizo tehnike teka,

•             svetovanje o prehrani,

•             testiranje za oceno napredka ter pripravljenosti.

Namen vadbe je predvsem spodbujanje teka kot vira dobrega počutja in nenazadnje zdravstvene preventive. Razširili si boste znanje s področja teka, skupaj bomo odpravili morebitne pomanjkljivosti  pri tehniki teka, si postavili cilje in jih z medsebojnim spodbujanjem poskušali uresničiti.

Tekaška skupina bo imela predvsem vodene treninge v naravi, kjer se boste spoznali z različnimi metodami teka za povečanje vzdržljivosti. V primeru res slabega vremena bo vadba potekala tudi v dvorani.

Vadba je namenjena vsem, tako radovednim začetnikom kot tudi tistim, ki so že prešteli nekaj kilometrov.

VABLJENI !