Tečaj nordijske hoje kot poziv k rekreaciji

ŠD Zadvor je danes, 2. 10. 2013, v sklopu FESTIVALA ZA TRETJE ŽIVLJENSKO OBDOBJE 2013 v Brunarici Zadvor pripravilo TEČAJ NORDIJSKE HOJE na katerem je bilo fino. Tečajniki so med drugim lahko ugotovili, da palice niso zgolj samo za pomoč/potuho pri hoji, temveč kot rekvizit v glavni vlogi lahko prispevajo k več kot dobremu počutju. Namreč, kot je danes postalo dokončno jasno, palice namenjene nordijski hoji lahko pomenijo začetek prijetne rekreacije, ki razmiga celotno telo in je primerna za vse generacije. Nedvomno so udeleženci pridobili nekaj novega znanja, spotoma pa so se še lahko prepričali, da je poleg aktivnega preživljanja prostega časa v naravi največji adut nordijske hoje dodatna obremenitev zgornjega dela telesa tako, da je aktivnih skoraj 90 % vseh mišic.