Sobotni TAI JI QUAN

V petek 20. 4. 2012 z začetkom ob 10:00 ŠD Zadvor vljudno vabi vse radovedne v OŠ SOSTRO na predstavitev starodavne kitajske meditativne veščine gibanja TAI JI QUAN !

TAI JI QUAN (v nekaterih zapisih tudi T’ai Chi Ch’üan) je starodavna kitajska meditativna veščina gibanja, sestavljena iz 37 temeljnih figur, ki so v posameznih vajah raznolike in med seboj različno povezane.

TAI JI QUAN je na pogled počasen, umirjen ples, je premikanje skozi prostor, je nekaj preprostega in prvinskega, gre za umetnost meditativnega gibanja, ki ni nobena improvizacija, temveč natančno določeno gibanje v okviru posameznih figur.

Značilnosti izvajanja veščine so globoka zbranost, počasni, umirjeni, nepretrgano drseči gibi in sproščeno preponsko dihanje. Dihanje in gibanje sta usklajena v sproščenem počasnem tempu.

TAI JI QUAN je zelo preprosta in učinkovita veščina za ohranjevanje in pridobivanje zdravja, primeren za vse starosti in oba spola.

Če želite izvedeti več: VABLJENI V SOBOTO 20. 4. 2013 OB 10:00 v OŠ SOSTRO !