Tečaj teka na smučeh je odlično uspel !

Obilne snežne padavine in odlično urejene tekaške proge v Zadvoru so športne navdušence od blizu in daleč privabile na tekaške smuči. Torek 26. februarja je bil v dolini Konjščice pod svetim Urhom pravi tekaški praznik. Dan se je začel s celodnevnim tekaškim tečajem za začetnike, vrhunec pa smo doživeli z večernim 12. tekom ob baklah.

Tekaški tečaj sta vodila izkušena učitelja teka na smučeh, Mirjam in Miha. V dopoldanskem delu smo se posvetili osvajanju proste tehnike, popoldan pa smo v smučini potegnili tradicionalni klasični korak. Učenje smo izdatno popestrili z raznovrstnimi vajami za izboljšanje ravnotežja in koordinacije ter zabavnimi igrami v skupini. Zadovoljni udeleženci so ob koncu tečaja pohvalili kvalitetno predajanje znanja in izrazili željo, da se ponovno srečamo na snegu in združimo prijetno s koristnim. Učenje teka na smučeh je lahko tudi zabavno! Učitelj in nekateri tečajniki smo sprejeli še večerni izziv v soju bakel ter na najboljši način s sijočim nasmeškom na obrazu zaključili popoln zimskošportni dan na smučeh. Krasno doživetje in resnično vredno ponovitve!