GREMO NA ORLE – 2024

GREM, GREVA, GREMO NA ORLE – 2024

ŠD Zadvor vabi ENAJSTIČ ZAPORED

k rednemu POHODNIŠTVU po Golovcu, Zadvorskem hribu in vseh ostalih poteh, ki pripeljejo na Orle.

SPODBUJAMO REDNO IN ZDRAVO REKREACIJO V NEPOSREDNI BLIŽINI VAŠEGA DOMA:

Tudi v 2024 preko žigov do redne rekreacije!
Začetek: 01.01.2024
Konec akcije: 31.12.2024

Oddaja kartončkov: do 10.01.2025
Podelitev priznanj: januar 2025
ČLANARINA: 15€

V družinah, kjer so v akcijo vključeni starši ali/in stari starši, otroci do 15. leta starosti ne plačajo članarine!
s kartončkom 10% popust na pijačo v Gostilnici Orle!

KARTONČEK ZA ŽIGE DOBITE V GOSTILNICI ORLE (kjer se nahaja tudi žig)

SOČNE VABLJIVOSTI:
Orle ležijo na 453 metrov visokem hribu, ki je vzhodni podaljšek Golovca in sosed nekoliko višjega Molnika, dostopne iz številnih smeri in izhodišč: praktično iz centra Ljubljane po grebenu Golovca, z dolenjske strani iz Rudnika in Lavrice, s severa prek Urha, iz Zadvora, Podmolnika, Bizovika ali Hrušice, za iznajdljive in radovedne pa še po raznih drugih poteh.

Iz katerekoli smeri se že povzpnete do cilja, vas čaka svežina na krajšem, ne več kot dveurnem, pohodu. Čas vzpona lahko pohodnik poljubno skrajša ali podaljša, saj si smer vzpona in sestopa izbere vsak pohodnik sam,

Vse pohodniške poti, ki peljejo na Orle so primerne za rekreativce vseh starosti. Poleg žiga vas v Gostilnici Orle lahko pričaka okrepčilo ter razgled v vse smeri na okoliške hribe, Barje in del mesta, v jasnem pa do oddaljenih vršacev Kamniških, Karavank in Julijcev.

Do Orel se lahko pride peš iz več smeri :
iz Brunarice Zadvor po TRIM stezi in naprej do Orel,
iz Urha po lepi gozdni poti,
iz Bizovika,
iz Hrušice,
iz Centra preko Golovca,
iz Rudnika,
iz Podmolnika.

Ker so izleti na Orle primerni tako za pohodnike in tekače, tudi za kolesarje, je na mestu opozorilo, da z vzajemnim spoštovanjem in upoštevanjem pravila, da imajo počasnejši prednost, udeleženci omogočite mirno sožitje na gozdnih stezah ter prav vsem privoščite uživanje narave, saj je tam zagotovo dovolj prostora za vse strpne rekreativce.Add a Comment