Joga

Je namenjena in prilagojena vsem starostnim kategorijam.
V reklu zdrav duh v zdravem telesu se skriva precej več kot zgolj poziv k redni vadbi. Gre predvsem za poziv k celostnemu in kakovostnemu pristopu k življenju, gre za uravnoteženje fizičnega in mentalnega. Pravzaprav je reklo zelo blizu konceptom, ki jih tudi v ŠD Zadvor člani spoznavajo preko rednega tedenskega prakticiranja joge. Joga je več kot vadba, je način uravnoteženja in harmoniziranja telesa, uma in emocij ter stremi k popolni koordinaciji različnih telesnih funkcij, ki celostno in ugodno vplivajo na celotno telo. S pomočjo jogijskih praks se zavedanje razvije iz medsebojnega odnosa med emocionalno, mentalno in fizično ravnijo, vsaka motnja na katerikoli od njih pa učinkuje na ostali dve. Osnovo jogijske vadbe predstavljajo sprva enostavne telesne vaje, dihalne vaje in tehnike sproščanja, ki jih lahko izvaja večina zdravih, zato je vadba namenjena prav vsem, ki so prepričani, da takšna ali drugačna rekreativna fizična aktivnost ni sama sebi namen, temveč služi notranji umiritvi in premisleku.